Amit tudni kell a kollagénes hajkezeléstől
A kollagén egy aminosavakból álló összetett esszenciális fehérje, amely tulajdonképpen a testünket összetartja, emiatt is gyakran emlegetik úgy, mint a test ragasztója. A kollagén fontos alkotóelme többek között a csontjainknak, az izmainknak, a bőrünknek, sőt a körmünknek, a hajunknak is, ezért a kollagén hatása az egész testünkön megfigyelhető. Mennyisége a kor előrehaladtával és a káros külső tényezők hatására csökken a szervezetünkben. Kevésbé ismert talán, de a fényes, dús haj is a kollagén hatása, mivel ezek is a testünkben található kollagén mennyiségétől függnek.
Pótlásával sokat tehetsz hajad egészségéért!
Az egészséges hajhoz elengedhetetlen az egészséges fejbőr. A hajszálak gyökerei a bőr irha, más néven dermisz réteféven talállhatóak, Mennyiségének csökkenésével pont a hajhagymákat tartó bőrréteg szárad ki. A hajhagymák egy kollagén burokban vannak, amelyen keresztül felveszik a szervezetből a tápanyagokat. Ha a hajhagymák körüli bőr kiszárad, megkeményedik, gyengül a fejbőrben a vérkeringés, a haj gyökerei nem tudnak megfelelő tápanyaghoz jutni. A hajhagymák ilyenkor sorvadásnak indulnak, majd elengedik a hajszálakat, ez a kopaszodáshoz vezet.
A kollagén a bőr öregedését akadályozza meg. Hajápoló termékeknél gyakran kerül szóba a keratin, mint hajunk fő összetevője. A keratin felépítéséhez szervezetünk sokféle aminosavat használ fel, ezek közül több is megtalálható a kollagénben. Ugyanis prolint tartalmaz, mely a keratin fő alkotóeleme. A szabad gyökök a hajhagymáknak is ellenségei, a metabolikus folyamatok révén keletkeznek, és ha nagy mennyiségben vannak jelen, akkor károsítják a hajhagymákat is. A kor előrehaladtával kevésbé tudunk védekezni a szabad gyökök ellen, viszont a kollagén hatása semlegesíti őket. A hajszínt termelő sejteket is károsítják. A hajunk töredezett, fénytelen, száraz lesz, ha szervezetünkben nincs elegendő kollagén. Ebből adódóan lassítják a haj elvékonyodását, ritkulását, korai ősz ülést.